Koncert podczas Nocy Muzeów w Salonie Muzycznym Feliksa Nowowiejskiego w Poznaniu

19. maja miałam przyjemność wystąpić podczas Nocy Muzeów w Salonie im. Feliksa Nowowiejskiego w Poznaniu. Wraz z pianistką Ewą Skardowską oraz moimi studentkami Kingą Zlot i Eunhye Jo zaprezentowałyśmy ciekawe, lecz mniej znane polskie miniatury skrzypcowe. Nie zabrakło również utworów Feliksa Nowowiejskiego. Koncert spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. Dziękujemy za zaproszenie!


Zapraszam na koncert do Oranżerii Kultury

Już za tydzień, 14.maja wystąpię wraz z pianistką Agnieszką Panasiuk oraz klarnecistą Dominikiem Jastrzębskim w Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim. Wykonamy repertuar polski, utwory F. Chopina, H. Wieniawskiego, F. Nowowiejskiego, W. Kilara i inne. Ciekawy repertuar w przepięknym wnętrzu Oranżerii. Serdecznie zapraszam!


Violinofonica w Salonie Muzycznym w Suwałkach

24.02.2018 roku mój zespół Violinofonica wystąpił w Saloniku Muzycznym w Suwałkach. Salon prowadzi p. Alicja Roszkowska, dyrektorka i założycielka fundacji Art-S.O.S, której bardzo dziękujemy za zaproszenie na koncert.

Oto krótka relacja z koncertu: „W pierwszej części koncertu Agnieszka Marucha i jej studentki zaprosiły publiczność do zapoznania się z twórczością G. P. Telemanna i jego Koncertem na 4 skrzypiec D-dur. W ubiegłym roku świętowaliśmy 250. rocznicę śmierci kompozytora, który napisał ponad 3 tys. utworów, a gdy w latach 1704-1708 przebywał na dworze  hr. Promnitza w Żarach, zachwycił się polską tradycją ludową. Utwór na czworo skrzypiec jest wynikiem tej fascynacji. W programie koncertu znalazły się także kompozycje F. Dancla – Arrival, Return; J. Donta – Kwartet na 4 skrzypiec E-dur, prezentujący możliwości wykorzystania tego instrumentu. Artystki zagrały także W. Lutosławskiego Cztery melodie śląskie, aby na koniec zachwycić publiczność melodiami koreańskimi: Blue Bird, Doraji, Arirang. ” Pełna relacja z koncertu znajduje się na stronie: niebywałesuwałki


Violinofonica na rozdaniu Nagród im. Ryszarda Kapuścińskiego

Serdecznie zapraszam na występ kwartetu skrzypcowego Violinofonica podczas uroczystości rozdania Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego w 11 rocznicę śmierci pisarza. Kwartet założyłam wraz z moimi studentkami-skrzypaczkami, aby miały możliwość zdobywania doświadczenia scenicznego. Wraz ze mną wystąpią: Kinga Zlot, Ayong Heo i Sumin Gwon. Wykonamy utwory na 4. skrzypiec Telemanna, Donta i Lutoslawskiego.


„Przy muzyce o sporcie”, audycja live, Polskie Radio PR 1, 14.01.2018, godz. 19

Bardzo dziękuję za zaproszenie do audycji PR pr 1 „Przy muzyce o sporcie”. Wraz z moimi studentkami wykonałam kilka tradycyjnych pieśni koreańskich w opracowaniu Han Ki Kima na kwartet smyczkowy. Dzieliłam się również  moimi wrażeniami z rocznego pobytu w Korei Południowej. Audycję poprowadził Cezary Gurjew, a o zbliżającej się olimpiadzie opowiadała szefowa polskiej misji olimpijskiej, Marzena Koszewska.


Spotkanie olimpijskie, PKOL, 08.01.2018

Wczoraj miałam zaszczyt wziąć udział w Gali Olimpijskiej organizowanej przez Polski Komitet Olimpijski z okazji Olimpiady w PyeongChang w 2018 roku. Wraz z moimi studentkami zaprezentowałyśmy w kwartecie tradycyjne melodie koreańskie w opracowaniu kompozytora Han Ki Kima. Dziękuję za zaproszenie na tę niezwykle ciekawą uroczystość Polskiemu Komitetowi Olimpijskiemu. Jestem bardzo wdzięczna Instytutowi Koreańskiemu za udostępnienie tradycyjnych strojów. Pełna relacja z gali znajduje się tutaj: http://www.tvpparlament.pl/retransmisje-vod/inne/udzial-pary-prezydenckiej-w-noworocznym-spotkaniu-polskiej-rodziny-olimpijskiej/35524753?date=20180108


Słuch absolutny Romana Palestra, konferencja naukowa

Bardzo dziękuję za zaproszenie na arcyciekawą konferencję poświęconą Romanowi Palestrowi. Odbyła się ona na UMFC oraz w BUW. Trzydniowym panelom dyskusyjnym i wykładom towarzyszyły dwa koncerty. Miałam przyjemność wykonać na jednym z nich  Duety, Sonatę na 2. skrzypiec oraz Taniec polski  Palestra. Cieszę się, żo mogłam poznać jego niezwykle interesującą twórczość kameralną. Publikacje pokonferencyjne ukażą się niebawem i będą dostępne w wydawnictwie UMFC. Więcej informacji o konferencji TUTAJ.


Koncert z cyklu PAN Chopin w Pałacu Staszica

Bardzo serdecznie zapraszam na najbliższy koncert z cyklu PAN CHOPIN w Pałacu Staszica w poniedziałek 27 listopada 2017 organizowany przez Towarzystwo Chopinowskie. Wystąpię wraz z Trio Galant w składzie: Justyna Galant (fortepian), Agnieszka Marucha (skrzypce), Robert Dacko (wiolonczela). Wykonamy piękny, bardzo przystępny program składający się z utworów W. A. Mozarta, F. Mendelssohna, F. Chopina, Iwony Kisiel i A. Piazzolli. Początek koncertu godz. 19.00

Pałac Staszica, ul. Nowy Świat 72


Konkurs „Muzyk pierwsza klasa”, 17-18 listopad 2017, Olsztynek

W tym roku po raz pierwszy zasiądę w jury konkursu instrumentalnego „Muzyk Pierwsza Klasa”. To już jego 7. edycja. Konkurs adresowany jest do młodych, wybitnie zdolnych instrumentalistów, którzy uczą się nie dłużej niż jeden rok gry na instrumencie. Celem konkursu jest mobilizacja do występów publicznych młodych wykonawców oraz umożliwianie im zaprezentowania zdobytych umiejętności przed większą publicznością.
Jak informują organizatorzy, do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się ponad 140 osób (co jest rekordowym wynikiem).Organizatorem wydarzenia jest Powiatowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Dywitach filia w Olsztynku. Konkurs odbędzie się w dniach od 17 do 18 listopada w Olsztynku, w sali koncertowej przy ul. Górnej 5.

Do zobaczenia w Olsztynku. Powodzenia dla wszystkich młodych wykonawców!


12.10.2017, Feliks Nowowiejski. Koncert w 140. rocznicę urodzin kompozytora

Zapraszam serdecznie na przepiękny koncert poświęcony twórczości Feliksa Nowowiejskiego. Nowowiejski przez ostatni rok towarzyszy mi nieprzerwanie i długo jeszcze nie da mi o sobie zapomnieć, gdyż kolejne projekty z udziałem jego kompozycji są w trakcie realizacji.
Ten wyjątkowy koncert odbędzie się w Bazylice Katedralnej w Płocku wykonaniu Płockiej Orkiestry Symfonicznej pod batutą Jakuba Chrenowicza oraz zaproszonych solistów: moim na skrzypcach, Olgi Łosakiewicz – Marcyniak (wiolonczela), Anny Gut (klarnet), Jana Bartłomieja Bokszczanina (organy) oraz Jacka Mąki (recytacje). W programie usłyszymy niezwykle rzadko wykonywane kompozycje kameralne, symfoniczne i organowe Feliksa Nowowiejskiego. Koncert odbywać się będzie dzięki dofinansowaniu MKiDN z okazji obchodów Roku Nowowiejskiego 2018.