Słuch absolutny Romana Palestra, konferencja naukowa

Bardzo dziękuję za zaproszenie na arcyciekawą konferencję poświęconą Romanowi Palestrowi. Odbyła się ona na UMFC oraz w BUW. Trzydniowym panelom dyskusyjnym i wykładom towarzyszyły dwa koncerty. Miałam przyjemność wykonać na jednym z nich  Duety, Sonatę na 2. skrzypiec oraz Taniec polski  Palestra. Cieszę się, żo mogłam poznać jego niezwykle interesującą twórczość kameralną. Publikacje pokonferencyjne ukażą się niebawem i będą dostępne w wydawnictwie UMFC. Więcej informacji o konferencji TUTAJ.


Koncert z cyklu PAN Chopin w Pałacu Staszica

Bardzo serdecznie zapraszam na najbliższy koncert z cyklu PAN CHOPIN w Pałacu Staszica w poniedziałek 27 listopada 2017 organizowany przez Towarzystwo Chopinowskie. Wystąpię wraz z Trio Galant w składzie: Justyna Galant (fortepian), Agnieszka Marucha (skrzypce), Robert Dacko (wiolonczela). Wykonamy piękny, bardzo przystępny program składający się z utworów W. A. Mozarta, F. Mendelssohna, F. Chopina, Iwony Kisiel i A. Piazzolli. Początek koncertu godz. 19.00

Pałac Staszica, ul. Nowy Świat 72


Konkurs „Muzyk pierwsza klasa”, 17-18 listopad 2017, Olsztynek

W tym roku po raz pierwszy zasiądę w jury konkursu instrumentalnego „Muzyk Pierwsza Klasa”. To już jego 7. edycja. Konkurs adresowany jest do młodych, wybitnie zdolnych instrumentalistów, którzy uczą się nie dłużej niż jeden rok gry na instrumencie. Celem konkursu jest mobilizacja do występów publicznych młodych wykonawców oraz umożliwianie im zaprezentowania zdobytych umiejętności przed większą publicznością.
Jak informują organizatorzy, do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się ponad 140 osób (co jest rekordowym wynikiem).Organizatorem wydarzenia jest Powiatowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Dywitach filia w Olsztynku. Konkurs odbędzie się w dniach od 17 do 18 listopada w Olsztynku, w sali koncertowej przy ul. Górnej 5.

Do zobaczenia w Olsztynku. Powodzenia dla wszystkich młodych wykonawców!


12.10.2017, Feliks Nowowiejski. Koncert w 140. rocznicę urodzin kompozytora

Zapraszam serdecznie na przepiękny koncert poświęcony twórczości Feliksa Nowowiejskiego. Nowowiejski przez ostatni rok towarzyszy mi nieprzerwanie i długo jeszcze nie da mi o sobie zapomnieć, gdyż kolejne projekty z udziałem jego kompozycji są w trakcie realizacji.
Ten wyjątkowy koncert odbędzie się w Bazylice Katedralnej w Płocku wykonaniu Płockiej Orkiestry Symfonicznej pod batutą Jakuba Chrenowicza oraz zaproszonych solistów: moim na skrzypcach, Olgi Łosakiewicz – Marcyniak (wiolonczela), Anny Gut (klarnet), Jana Bartłomieja Bokszczanina (organy) oraz Jacka Mąki (recytacje). W programie usłyszymy niezwykle rzadko wykonywane kompozycje kameralne, symfoniczne i organowe Feliksa Nowowiejskiego. Koncert odbywać się będzie dzięki dofinansowaniu MKiDN z okazji obchodów Roku Nowowiejskiego 2018.


Najnowsza płyta z premierowymi utworami Ryszarda Sielickiego oficjalnie w sprzedaży

Już jest! Nowa płyta z utworami kameralnymi Ryszarda Sielickiego, gdzie wykonuję Sonatę skrzypcową, miniatury oraz kwartet. Sielicki to nie tylko twórca muzyki do bajek i piosenek estradowych, ale również wartościowych kompozycji kameralnych.  Na uwagę zasługują w szczególności Kwartet Polski oraz miniatury skrzypcowe i wiolonczelowe. Niniejsza płyta zawiera zupełnie nieznane utwory znakomitego kompozytora, słynnego zwłaszcza z piosenek, w których rozkochiwała się w latach 50 i 60 niemal cała Polska, śpiewanych przez takich słynnych artystów jak Irena Santor, Anna German, Halina Kunicka, Maria Koterbska, Jerzy Połomski, Mieczysław Fogg czy Bernard Ładysz, znakomitych ilustracji muzycznych do bajek, które podniosły ten gatunek do rangi niemal dzieł operowych, komedii muzycznych, które były wystawiane w wielu teatrach muzycznych w Polsce i nie tylko, także inscenizowanych w Teatrze Telewizji.

Tu mamy do czynienia z muzyką czysto instrumentalną, w dodatku powstałą zarówno w okresie wojennym, jak i w ostatnich latach życia kompozytora. Wszystkie dzieła są premierami fonograficznymi, niektóre nawet nigdy nie zabrzmiały publicznie, leżąc przez lata na dnie kompozytorskiej szuflady.

Płyta jest więc niezwykłą okazją zaznajomienia się z nieznanymi kartami muzyki polskiej.


Koncerty u Gałczyńskiego

W sierpniu wszystkich spędzających urlop na Mazurach zapraszam do Leśniczówki Pranie na koncert z cyklu Koncerty u Gałczyńskiego. 17.08. 2017 wystąpię w trio fortepianowym wspólnie z pianistką Agnieszką Panasiuk i wiolonczelistą Pawłem Panasiukiem. Podczas koncertu można będzie posłuchać poezji K. I. Gałczyńskiego w interpretacji Andrzeja Mastalerza. W programie utwory F. Nowowiejskiego, Z. Stojowskiego, E. Młynarskiego, H. Wieniawskiego, M. Moszkowskiego, A. Piazzolli.

informacje o koncercie


Chopin-Górecki Music Festival, 05-15.lipiec 2017

Miło mi zawiadomić, że w tym roku nawiązałam współpracę z kolejnym kursem muzycznym: Chopin-Górecki Music Festival organizowanym przez UMFC.
Jest to już 18. edycja tych kursów. Do tej pory był to festiwal kierowany głównie dla uczestników z Azji, ale w tym roku uczelnia chce zmienić jego formułę, dlatego otworzyła kurs również dla polskich uczestników.

Wszystkie informacje na temat kursów znajdują się na stronie uczelni:
http://www.chg.chopin.edu.pl/pl/witamy/